MATERIÁL

Termínem alpaka je označována vlna, která se zpracovává ze srsti lamy alpaka, chované v peruánských Andách. Příze je jemná, hřejivá a velmi příjemná na omak.  

Termínem vlna je označována příze získávaná zpracováním srsti ovcí. Vlna je přírodní materiál s dlouhou tradicí a skvělými vlastnostmi, je dokonale prodyšná, v zimě zahřeje, v létě ochladí. Pohlcuje a odpařuje vlhkost a díky obsahu lanolinu je samočistící, takže se nemusí tak často prát.

Všechny pletené výrobky  jsou mulesing-free.

PÉČE

Perte ručně ve  vodě do 30 °C s pracím prostředkem na jemné prádlo, ideálně přímo na vlnu. Doporučuji používat gelové prací prostředky s obsahem Lanolinu. Nepoužívejte mýdlo ani šampon. Při praní výrobek jen jemně promačkávejte, "nedrhněte" ani nedřete násilím. Na vymáchání použijte vodu o stejné teplotě v jaké jste vlnu prali. Neždímejte! Schnutí můžete urychlit zabalením do ručníku a jemným pomačkáním. Sušení je ideální ve vodorovné poloze. Nedávejte sušit na slunce ani jakýkoli přímý zdroj tepla, nesušte v sušičce. Vlna snadno ztrácí svůj tvar pokud jí neperete a nesušíte správně. Ukládejte ve vodorovné poloze.